Zdalne sterowanie ogrzewaniem przez Internet – wygoda, szybkość i możliwość szybkiego usunięcia awarii

Sterowanie ogrzewaniem mieszkania przez Internet? Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, a w rozumowaniu wielu osób pozostawało tylko pobożnym życzeniem. Teraz taką możliwość daje posiadanie odpowiedniej aplikacji na laptopie lub smartfonie, która pozwala całkiem zdalnie i z dowolnego miejsca na świecie sterować ogrzewaniem mieszkania. To nie tylko wygoda i szybkość, ale też możliwość usunięcie skutków awarii tuż po tym, gdy się pojawi.

Szybka naprawa usterki systemu grzewczego

Może zdarzyć się, że w podajniku spadnie ilość paliwa lub np. jeden z czujników ulegnie uszkodzeniu. Jeśli ktoś z domowników jest wówczas w domu, nie stanowi to problemu. Jednak w sytuacji, kiedy mieszkanie jest puste przez dłuższy okres czasu brak naprawy lub wymiany uszkodzonego elementu może mieć negatywne i kosztowne w skutkach konsekwencje dla domowego budżetu. By tego uniknąć, warto korzystać z opcji, jaką posiada sterowanie ogrzewaniem przez Internet – tj. komunikatów o awarii. System, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wysyła sms na komórkę lub e-mail z informacją o awarii. To ułatwia szybką reakcję i rozwiązanie problemu na czas.

Łatwa obsługa i wszystko w jednym miejscu

Dzięki opcjom, jakie posiada system do zarządzania ogrzewaniem przez Internet można ustawić dowolną formę powiadomień: w postaci e-maila lub sms’a na telefon – zależnie od osobistych preferencji. Co istotne, wszystkie komunikaty są archiwizowane w specjalnej zakładce, do której ma się stały dostęp. To umożliwia łatwy podgląd na nie i pokazuje kiedy doszło do konkretnego rodzaju awarii. Ma to znaczenie wówczas, kiedy pewna usterka często się pojawia i może wskazywać na określone wady w działaniu narzędzia grzewczego. Wówczas wystarczy wejść w historię alarmów i odnaleźć dokładne dane i parametry awarii. Ciekawą nowością, jaka pojawiła się ostatnio na rynku jest wyszukiwarka, która daje możliwość sortowania alarmów według dat ich wystąpienia, typów itp. Dane na ten temat można też szybko pobrać na dysk komputera lub smartfona.