Wyjazd do Wadowic. Gdzie warto przenocować?

Wadowice to miasteczko, które uzyskało sobie przydomek papieskiego. To właśnie stamtąd pochodzi Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Obecnie Wadowice są częstym celem pielgrzymek – w mieście na odwiedzających czeka wiele miejsc i pamiątek związanych z polskim świętym. Co warto zobaczyć? Gdzie warto zatrzymać się w Wadowicach podczas swojego wyjazdu?

Miasto Wadowice położone jest w województwie małopolskim. Znajduje się około godziny jazdy od Krakowa, dlatego warto pomyśleć o jego odwiedzeniu także podczas pobytu w stolicy regionu.

Atrakcje w Wadowicach – co zobaczyć?

Najważniejsze atrakcje Wadowic związane są z osobą Jana Pawła II i koncentrują się one w centrum miasta, dlatego też zwiedzanie najlepiej rozpocząć w tej lokalizacji.

Wśród głównych atrakcji Wadowic znajdują się:

  • Bazylika Mniejsza Ofiarowania NMP i położony przed nią Plac Jana Pawła II
  • Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II – mieści się tam obecnie muzeum biograficzne Jana Pawła II
  • Klasztor Ojców Karmelitów Bosych i Sanktuarium św. Józefa
  • dwór Mikołaj w klasycystycznym stylu

Miasto można zwiedzać samodzielnie, ale organizowane są także wycieczki do Wadowic, podczas których można zobaczyć jego najciekawsze zakątki wraz z przewodnikiem. Oczywiście, podczas zwiedzania nie można zapomnieć o odwiedzeniu kawiarni i zasmakowaniu w lokalnych kremówkach nazywanych papieskimi. Są one serwowane w praktycznie każdym obiekcie położonym przy rynku – warto więc poświęcić moment na spróbowanie tego specjału.

Gdzie przenocować w Wadowicach?

W mieście Wadowice hotele to gama różnych obiektów do wyboru. Poza nimi w miejscowości i w okolicach znajdują się również inne noclegi, między innymi pensjonaty, wille, apartamenty na wynajem. Największym zainteresowaniem cieszą się hotele, które mogą zapewnić swoim gościom najwyższą jakość wypoczynku. W pełni urządzone pokoje o stylowym wyglądzie, możliwość skorzystania ze śniadań, obiadów i kolacji, a nawet zaplecze Spa powodują, że wypoczynek może plasować się na najwyższym poziomie. Obiekty hotelowe w Wadowicach często wybierane są także dla osób poszukujących miejsca na wesele okolice Krakowa są wtedy tańsze niż sam Kraków, a przy tym zachwycają pięknymi widokami. Z aktualnymi ofertami obiektów noclegowych w Wadowicach i w okolicznych miejscowościach można zapoznać się już teraz w sieci – na ich stronach internetowych oraz na stronach serwisów rezerwacyjnych. Rezerwację można przeprowadzić przez internet, bez konieczności dzwonienia do obiektu. Za nocleg można zapłacić online lub bezpośrednio w obiekcie.