Materace piankowe czy lateksowe?

Jakość snu to podstawa, na której nie warto oszczędzać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy – jak wybrać ten właściwy? Jeszcze kilka lat temu materac lateksowy był kojarzony z niebywałym luksusem, obecnie równie dobrze odbierany przez użytkowników jest materac piankowy. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety, warto więc zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i wymaganiami.

Produkty opisane w artykule to Materace koło

Materace lateksowe zyskały swoich zwolenników dzięki temu, że są elastyczne i bardzo dobrze dopasowują się do ciała, chociaż im bardziej naturalny materac tym jest twardszy. Wykonane są z bloków lateksowych, czyli połączenia mleczka z drzewa kauczukowego i lateksu syntetycznego. Porowata struktura zapewnia „oddychanie” materaca, dzięki czemu polecany jest alergikom. Bardzo wytrzymałe, trwałe, wracają do swojej pierwotnej postaci kiedy użytkownik wstaje z łóżka. Niestety nowe materace posiadają charakterystyczny zapach lateksu, co z czasem się ulatnia – materac piankowy posiada w tym względzie plus.

Doskonały materac piankowy

Materac piankowy charakteryzuje się lekkością i sprężystością, polecane są osobom z problemami krążenia oraz bólami kręgosłupa. Pod warunkiem odpowiedniego dobrania pianki można cieszyć się właściwym podparciem. Po wstaniu z łóżka przez dłuższą chwilę materac zostaje lekko zapadnięty, ale po jakimś czasie wraca do pierwotnej postaci. Aktualnie produkuje się naprawdę dobre jakościowo pianki, jednak jest to spora inwestycja. Materac piankowy termoelastyczny to doskonały wybór – polega to na tym, że podłoże zabiera ciepło z ciała stając się bardziej elastyczne i dopasowując się tym samym idealnie do użytkownika.
Niezależnie od tego, który materac ostatecznie zostanie wybrany warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące oczekiwań użytkownika. Dobrze jest wziąć pod uwagę alergie użytkowników, chociaż materac piankowy aktualnie radzi sobie i z tym poprzez wprowadzane innowacje. Przede wszystkim powinno się wziąć pod uwagę wagę śpiących na materacu osób. Jeśli są obecne choroby kręgosłupa lub krążenia krwi warto zainwestować w materac piankowy. Posłuży on nam na długie lata i warto zainwestować w bardzo dobry materac piankowy – twoje plecy odczują różnice, a ty będziesz wyspany.