Jakie ogrodzenie wybrać?

Ogrodzenia. Czy są potrzebne? Każda ogrodzona posesja zapewnia nam bezpieczeństwo i prywatność. To inaczej ograniczenie terenu. Ogrodzenia stosowane są na terenach prywatnych: działek, domów wolnostojących, przedsiębiorstw, zakładów przemysłowych, budowlanych itp.

Z jakiego materiału są ogrodzenia?

Ogrodzenia są:

  • metalowe
  • drewniane
  • betonowe
  • plastikowe

Ogrodzenia metalowe

Płoty metalowe mogą mieć formę paneli bądź przęseł. Przęsła mogą składać się z prążków o jednakowej długości albo różnej czyli ogrodzenie półokrągłe ozdobione. Wykonanie takiego ogrodzenia to kwestia wyobraźni, ponieważ do przęseł mogą być zastosowane zwykłe słupki metalowe albo bardzo masywne z cegły co jako całość pięknie się komponuje. Daje obraz solidnego i eleganckiego płotu. Panele mogą być bardzo długie i wysokie. Wszystko zależy od tego jakie rozmiary są nam potrzebne. Głównie służą do grodzenia dużych przestrzeni.

Ogrodzenia betonowe

Mają one kształty prostokątne wypełnione i częściowo wypełnione. Składa się je z przęseł i słupków. Mogą być gładkie i wzorzyste do samodzielnego malowania. Stosuje się do nich bramy furtki z metalu.

Ogrodzenia  drewniane

Wykonywane są z drewna sosnowego. Sprzedawane w postaci płotków sztachetowych i przęseł. Całość może składać się tylko z drewna lub materiałów mieszanych czyli rygle z metalu, a reszta z drewna. Płoty te należy zabezpieczyć przed butwieniem Pomalować go lakierobejcą  lub impregnatem dekoracyjnym.

Ogrodzenia plastikowe

Płotki te zbudowane są z mrozoodpornego PCW. Słupki o przekroju kwadratowym lub prostokątnym z ozdobną zatyczką. Przęsła nadają się do samodzielnego montażu.
Do każdego ogrodzenia należy wybrać bramę np. dwuskrzydłową otwieraną ręcznie bądź pojedynczą z napędem antracyt, przesuwna oraz bramę.
Najtańszym sposobem wykonania ogrodzenia to siatka metalowa lub plastikowa. Kupując siatkę możemy sugerować się jej grubością, długością i szerokością. Należy dokupić też słupki.