Designerskie lampy wiszące – stylowy dodatek do nowoczesnego salonu

Kiedy urządzamy stylowe wnętrze, dla końcowego efektu liczy się każdy, najdrobniejszy detal. Jedną z rzeczy, na które powinniśmy zwrócić największą uwagę, są lampy. Czy wiesz o tym, że designerskie lampy wiszące mogą zdziałać dla nowoczesnej aranżacji więcej, niż drogie meble?

Lampy wiszące dawniej i dziś

Designerskie lampy wiszące na linkach – https://designd10.pl/pl/c/Lampy-wiszace/37 jakie widujemy we współczesnych salonach, w niczym nie przypominają tak zwanych klasycznych zwisów, jakie zdobiły salony naszych rodziców. Nowoczesne designerskie lampy charakteryzuje niecodzienne wzornictwo, dzięki któremu stanowią niejednokrotnie prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Lampy te dodają uroku wnętrzom niebanalnym kształtem w świetle dziennym i sposobem rozpraszania światła wieczorami. Wieszając tego typu lampę w wybranym miejscu, podkreślimy urodę mebli wypoczynkowych, bądź niebanalnego stolika. Idealnie też zaprezentują się nad stołem w jadalni, gdzie wieczorami będą obejmować domowników przy kolacji ciepłym światłem.

Niecodzienne wykorzystanie materiałów

Dawniej lampy produkowane były niemal wyłącznie ze szkła i metalu z dodatkiem drewna. Obecnie coraz częściej stosuje się tkaniny, a nawet papier i inne materiały pozwalające na uzyskanie niezwykłych efektów dekoracyjnych. Kształt niezwykłych wiszących lamp designerskich modnych w ostatnich sezonach, inspirowany jest naturą. Hitem są lampy przypominające dmuchawce, które za naprawdę niedużą cenę można nabyć w popularnym salonie z wyposażeniem wnętrz.

Lampy do wnętrz industrialnych

W przypadku modnych aranżacji industrialnych, projektanci oświetlenia maja do wyboru całe mnóstwo inspiracji w postaci dawnych lamp przemysłowych stosowanych w halach fabrycznych. Bardzo popularne są również lampy inspirowane kształtem latarni naftowych i lamp używanych w starych kopalniach. Designerskie lampy wiszące inspirowane historią są dodatkiem idealnie podkreślającym połączenie nowoczesności i historii we wnętrzach postindustrialnych loftów. Designerskie lampy wiszące to doskonały sposób na dodanie stylu i klasy wnętrzom.